Племінне тваринництво не стане рентабельним без модернізації

Гальмування повноцінного розвитку племінної справи відбувається в першу чергу через застарілість підходів до організації цієї справи. Втім, місцеві фахівці не надто прагнуть змін, адже звикли до старої системи і захищають її. Тому галузь потребує активного втручання. Про це зазначив директор департаменту ринків тваринництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Андрій Гетя.
«Племінна справа – дуже дороге задоволення. А в нас думають, що це просто якийсь сертифікат. Тому ми хочемо зробити правила більш жорсткими, але разом із тим – прозорими. Нова система оцінки дозволить мінімізувати суб’єктивізм», – розповів Андрій Гетя.

Під нововведеннями департамент вбачає в першу чергу розробку розгорнутої інформаційної бази даних про індивідуальну продуктивність тварин. Це дозволить проводити оцінку, використовуючи нові ефективні методи – як-от лінійні статистичні моделі, економічні вагові коефіцієнти тощо.

«Навіть не всі фахівці, напевне, знають, для чого узагалі потрібні економічні вагові коефіцієнти. А в світі селекційну роботу без врахування економічної доцільності ніхто не робить. Це також стосується і сучасного обладнання. Якщо нічого не змінити – то наших тварин будуть оцінювати за кордоном, як це частково і робиться», – зізнається директор Департаменту.

Оцінка продуктивності тварин подекуди провадиться у скотарстві на базі Укрплемоб’єднання, але процес усе одно потребує удосконалення. Існуюча ж інформаційна база знаходиться в непридатному для опрацювання форматі, а принципи обробки даних викликають суперечки фахівців. Тому змін в племінному скотарстві необхідні і термінові, – заявив Андрій Гетя.

Добавить комментарий